V naší farnosti se v rámci Misijní neděle, která připadá na 22.10.2023 uskuteční tradiční Misijní jarmark. Bude probíhat na prostranství u kostela sv. Filipa a Jakuba v době od 8 do 13 hod. K prodeji budou nabízeny pokrmy, teplé nápoje, ale také výrobky dětí a farníků. Výtěžek z prodeje při jarmarku bude sloužit právě Papežským misijním dílům.

Budeme moc rádi, když se zapojíte a nabídnete své výrobky k prodeji. Přineste je na faru nejpozději do soboty 21.10.2023 v době od 14.00 do 16.00 hod., kdy bude na faře probíhat jejich balení. Uvítáme sladké i slané pečivo, drobné cukroví, perníčky. Přinést můžete také bylinkové čaje, pečené čaje, domácí marmelády, sušené ovoce, různé háčkované, pletené i praktické šité věci apod.

Připojit se můžete také duchovně společnou modlitbou Misijního růžence v kostele v pátek 20.10.2023 v 17:45, na který jste srdečně zváni.

Tvoření pro misie

V sobotu 21.10.2023 na faře dopoledne od 9 do 12 hodin zveme děti i rodiče na společné tvoření a balení výrobků pro Misijní jarmark. V neděli 22.10.2023 pak děti mohou své výrobky při jarmarku také prodávat.

V sobotu 21.10.2023 na faře odpoledne od 14 hodin se můžete zapojit do výroby podzimních dekorací a vazeb na hřbitovy, které bude možno zakoupit v rámci Misijního jarmarku. Uvítáme jakýkoliv potřebný materiál (sušené hortenzie, růže, větvičky jehličnanů, ozdobných keřů a také květináč a různé nádoby vhodné pro výrobu dekorací). Svoje nabídky či účast na akci zapisujte v sakristii.