Projekt OIKOS

doma

Projekt OIKOS – budování farnosti v čase pandemie

Tímto řeckým slovem, známým i z textů Písma svatého, je míněna rodina nebo domácí církev. Projekt nazvaný tímto slovem má za cíl budovat vztahy uvnitř rodiny nebo společenství blízkých lidí.
Pomůže vám využít čas karantény k rozvoji sebe sama, vztahů s druhými i samotným Bohem. Mnohdy jde jen o rozhodnutí udělat první krok. Udělejme jej spolu.

Mrkni do PDF: projekt_oikos_zlin_2020

Inspirace pro vás z Blogu k tématu OIKOS | Domácí církev

1. Já – osobní rozvoj

Drobné podněty
    • Podařilo se mi každý den začít kratičkou rozcvičkou.
    • Každý den jsem se alespoň 30 min. někde prošel.
    • Objevil jsem kouzelnou poutní kapličku - Papradná (v lese nad Trnavou).
    • Velmi mne oslovilo a inspirovalo videopovzbuzení pro ženy od lektorky a psycholožky Ireny Smékalové Jak rozvíjet duševní pohodu

Konference o evangelizaci 13. –14. 11. 2020 ONLINE

Ve dnech 13.–14. listopadu se uskuteční již IV. ročník Konference o evangelizaci. Kvůli pandemii a vládním nařízením, se letos konference uskuteční online, a tak si program můžeme vychutnat v pohodlí domova. Cílem této konference je vzájemně se obohatit o zkušenosti v oblasti evangelizace, tedy předávání víry v našem prostředí, tam kde žijeme. Na konferenci není třeba se registrovat, bude volně přístupná každému, kdo má touhu hledat cesty k předávání víry lidem kolem nás. Hledejte na www.evangelizace.eu.

Kurz víry s otcem Ivanem

Čínština má prý jediný znak pro DVA pojmy „krize“ a „vhodná příležitost“. Někteří lidé tvrdí, že se církev ocitla největší krizi za posledních pět set let. Ale co nám brání říci, že katolická církev pravě dostala tu nejvhodnější příležitost. POZOR máme prosím příležitost k obnově své i okolí. Několik kapitol přišlo předem už emailem. Rádi je dáme k dispozici. Nechceme zbytečně ztrácet čas a čekat až vyjde celá kniha.

Další info ZDE.

2. Ty – rozvoj vztahů s druhými

Drobné podněty
    • Každý den se mi podařilo záměrně někomu zavolat, chvíli si popovídat a povzbudit ho/jí.
    • Denně prosím Boha, aby mi ukázal člověka, na kterého bych mohl myslet a pak se za něj modlím.
  • Drazí farníci, často voláte, že se vám už stýská a rádi byste nás viděli. My vás také.

Proto vyhlašujeme dušičkovou výzvu.
    Pošlete nám na farní mail (fazlin-sfaj@ado.cz) vaše foto či video z návštěvy hřbitova či podobného pietního místa, a kdo by měl chuť do zpěvu, může natočit se jak sám či se svou rodinou zpívá či hraje následující píseň, jenž nám napomůže prozářit tyto pochmurné dny.

Další info ZDE.

• Setkávání nad Božím slovem v trojici. Další info ZDE.

3. ON – rozvoj vztahu k Bohu

Drobné podněty
    • Podařilo se mi denně si něco duchovního přečíst.
    • Každý den jsem se modlil růženec.