Seznam duchovních farnosti

Kněží působící ve farnosti v současnosti i v minulosti

Mgr. Kamil Obr

Mgr. Kamil Obr

farář ( od 1.7.2018 )

Datum svěcení: 30.6.2001

Mons. Ivan Fišar

Mons. Ivan Fišar

kněz ( od 1.7.2006 )

Datum svěcení: 24.7.1971

  • zlínským farářem v letech 2006–2018
  • od r. 2018 zůstává ve farnosti jako výpomocný duchovní

Mgr. Ondřej Talaš

Mgr. Ondřej Talaš

kaplan ( od 1.7.2019 )

Datum svěcení: 29.6.2019

Mgr. ICLic. Miroslav Obšivan

Mgr. ICLic. Miroslav Obšivan

kaplan ( od 1.3.2020 )

Datum svěcení: 22.6.2002

Mgr. Václav Fojtík

Mgr. Václav Fojtík

kaplan (1.7.2013 - 30.6.2020 )

Mgr. Jan Berka

Mgr. Jan Berka

kaplan (1.7.2017 - 30.6.2019 )

ThLic. Josef Mikulášek, Ph.D.

ThLic. Josef Mikulášek, Ph.D.

kaplan (1.7.2018 - 30.6.2019 )

Mgr. Pavel Martinka

Mgr. Pavel Martinka

kaplan (1.7.2015 - 30.6.2017 )

Mgr. Jaroslav Endlicher

Mgr. Jaroslav Endlicher

kaplan (1.7.2014 - 30.6.2016 )

Mgr. Libor Churý

Mgr. Libor Churý

kaplan (1.7.2013 - 30.6.2015 )

Mgr. Stanislav Zatloukal

Mgr. Stanislav Zatloukal

kaplan (1.7.2012 - 30.6.2014 )

Mgr. František Marek Glac

Mgr. František Marek Glac

kaplan (1.7.2011 - 30.6.2013 )

Petr Polívka

Petr Polívka

kaplan (1.7.2010 - 30.6.2013 )

ThLic. Jan Polák, Ph.D.

ThLic. Jan Polák, Ph.D.

kaplan (1.7.2010 - 30.6.2012 )

Mgr. Pavel Šupol

Mgr. Pavel Šupol

kaplan (1.7.2009 - 30.6.2011 )

Roman Vlk

Roman Vlk

kaplan (1.7.2008 - 30.6.2010 )

Michal Krajewski

Michal Krajewski

kaplan (1.12.2007 - 30.6.2009 )

Karel Hořák

Karel Hořák

kaplan (1.7.2006 - 30.6.2008 )

ThLic. Petr Žůrek

ThLic. Petr Žůrek

kaplan (1.7.2006 - 30.11.2007 )

Josef Kopecký, SDB

Josef Kopecký, SDB

kaplan (1.7.2004 - 30.6.2005 )

Jaroslav Vracovský, SDB

Jaroslav Vracovský, SDB

kaplan (1.7.2002 - 30.6.2004 )

předtím působil ve farnosti deset měsíců jako jáhen

Petr Kopřiva

Petr Kopřiva

kaplan (1.7.2000 - 30.6.2005 )

Jaroslav Trávníček, SDB

Jaroslav Trávníček, SDB

kaplan (1.7.2000 - 30.6.2005 )

Pavel Šimůnek, SDB

Pavel Šimůnek, SDB

kaplan (1.7.1998 - 30.6.2006 )

Rudolf Adámek

Rudolf Adámek

administrátor (1.9.1973 - 31.8.1990 )

Třetím děkanem byl P. Rudolf Adámek (1923), administrátor (farář) v Gottwaldově (Zlíně) - Malenovicích.

Ondřej Matula, SDB

Ondřej Matula, SDB

kaplan (1.7.1998 - 30.6.2000 )

předtím působil ve farnosti půl roku jako jáhen

Pavel Caha, SDB

Pavel Caha, SDB

administrátor (1.7.1997 - 30.6.2006 )

Vojtěch Šíma

Vojtěch Šíma

farář (1.10.1995 - 30.6.1998 )

Šestý děkan P. Vojtěch Šíma, farář v Otrokovicích. K 1. 7. 1998 byl jmenován olomouckým arcibiskupem jmenován novým rektorem Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci. Po jeho odchodu zůstalo místo zlínského děkana dva roky neobsazené.

Adam Rucki

Adam Rucki

farář (1.2.1993 - 31.8.1995 )

Pátým děkanem byl P. Adam Rucki (1951), farář v Napajedlech (od 1. 8. 1995). Narozen 8. 1. 1951, ordinován 22. 6. 1974.

Vojtěch Šíma

Vojtěch Šíma

farář (1.9.1990 - 31.1.1993 )

Čtvrtým děkanem byl P. Vojtěch Šíma (1947), farář v Otrokovicích (od 1. 7. 1982).

Bernard Přerovský

Bernard Přerovský

farář (1.1.1963 - 31.8.1973 )

Druhým děkanem byl P. Bernard Přerovský, administrátor (farář) v Gottwaldově (Zlíně). Zemřel ve věku nedožitých 93 let 28. 3. 2001 ve Vyškově, kde je také pohřben.

František  Bláha

František Bláha

farář (3.1.1952 - 31.12.1962 )

Prvním děkanem byl P. František Bláha, farář ve Lhotě u Malenovic, děkan napajedelský. Zemřel ve věku 76 let 3. 8. 1967 ve Lhotě u Malenovic, kde je také pohřben.
Zlín patřil do roku 1787 k holešovskému děkanátu, pak přešel do nově vytvořeného děkanátu napajedelského, který trval až do 3. ledna 1952, kdy bylo vytvořeno děkanství Gottwaldov (nynější děkanát Zlín).

Zlínský děkanát se skládá ze třinácti farností (Březnice, Halenkovice, Lhota u Malenovic, Mysločovice, Napajedla, Otrokovice, Pohořelice, Spytihněv, Tlumačov, Velký ořechov, Zlín - Malenovice, Zlín - Farnost Panny Marie Pomocnice křesťanů, Zlín - farnost sv. Filipa a Jakuba).

Gabriel Landt, OFM

Gabriel Landt, OFM

kaplan (1.7.1795 - 30.6.1800 )

Vincenc Heissig

Vincenc Heissig

kaplan (1.7.1800 - 30.6.1807 )

Martin Zeman

Martin Zeman

kaplan (1.7.1807 - 30.6.1814 )

Antonín Neoral

Antonín Neoral

kaplan (1.7.1814 - 30.7.1830 )

Ludvík Schubert

Ludvík Schubert

kaplan (1.7.1830 - 30.6.1831 )

Pavel Halusický

Pavel Halusický

kaplan (1.7.1831 - 30.6.1839 )

František Zlámal

František Zlámal

kaplan (1.7.1839 - 30.6.1856 )

Jan Vrtal

Jan Vrtal

kaplan (1.7.1842 - 30.6.1843 )

Josef Pischkittl

Josef Pischkittl

kaplan (1.7.1843 - 30.6.1845 )

Jiří Kovařík

Jiří Kovařík

kaplan (1.7.1845 - 30.6.1857 )

Josef Buchlovský

Josef Buchlovský

kaplan (1.7.1857 - 30.6.1859 )

Josef David

Josef David

kaplan (1.7.1859 - 30.6.1861 )

Jan Schneider

Jan Schneider

kaplan (1.7.1861 - 30.6.1863 )

Tomáš Smolka

Tomáš Smolka

kaplan (1.7.1863 - 30.6.1867 )

Marcellinus Suchánek

Marcellinus Suchánek

kaplan (1.7.1867 - 30.6.1868 )

Marcellinus Suchánek

Marcellinus Suchánek

administrátor (1.7.1869 - 30.6.1879 )

Ignát Nepustil

Ignát Nepustil

kaplan (1.7.1876 - 30.6.1884 )

Jan Čechák

Jan Čechák

kaplan (1.7.1884 - 30.6.1896 )

František Úlehla

František Úlehla

kaplan (1.7.1896 - 30.6.1903 )

potom až do roku 1939 první zlínský katecheta, i po odchodu na odpočinek ve farnosti vypomáhal, v roce 1944 obdržel z Říma titul monsignor (Mons.)

Rudolf Zásměta

Rudolf Zásměta

kaplan (1.7.1900 - 30.6.1903 )

Emanuel Dvořák

Emanuel Dvořák

kaplan (1.7.1903 - 30.6.1913 )

František Nerad

František Nerad

kaplan (1.7.1913 - 30.6.1926 )

Jiří Červenka

Jiří Červenka

kaplan (1.7.1725 - 30.6.1728 )

Augustin Jurák

Augustin Jurák

kaplan (1.7.1928 - 30.9.1928 )

tři měsíce kaplanem, pak až do roku 1954 zlínský katecheta

Mikuláš Šindlář

Mikuláš Šindlář

kaplan (1.7.1928 - 30.6.1930 )

Antonín Marek

Antonín Marek

kaplan (1.7.1930 - 30.6.1935 )

František  Krist

František Krist

kaplan (1.7.1932 - 30.6.1933 )

katecheta

Jan Jan

Jan Jan

kaplan (1.7.1933 - 30.6.1950 )

katecheta

ThDr. Josef Vrzalík

ThDr. Josef Vrzalík

administrátor (1.7.1934 - 30.6.1951 )

katecheta a profesor náboženství

Otto Zdražil

Otto Zdražil

kaplan (1.7.1935 - 30.6.1936 )

Bernard Přerovský

Bernard Přerovský

kaplan (1.7.1935 - 30.6.1942 )

Josef Rybka

Josef Rybka

kaplan (1.7.1936 - 30.6.1938 )

František Hrabal

František Hrabal

kaplan (1.7.1936 - 30.6.1938 )

katecheta

Rudolf Czerny

Rudolf Czerny

kaplan (1.7.1937 - 30.6.1938 )

František Fiala

František Fiala

kaplan (1.7.1938 - 30.6.1941 )

Martin Zborka

Martin Zborka

kaplan (1.7.1728 - 30.6.1731 )

Rudolf Zdražil

Rudolf Zdražil

kaplan (1.7.1941 - 30.6.1951 )

Jaroslav Žuja

Jaroslav Žuja

kaplan (1.7.1938 - 30.6.1944 )

Viktor Ruppert

Viktor Ruppert

kaplan (1.7.1940 - 30.6.1950 )

katecheta

František Fiala

František Fiala

kaplan (1.7.1941 - 30.6.1945 )

Jan Jurečka

Jan Jurečka

kaplan (1.7.1942 - 30.6.1945 )

katecheta

Josef Váňa

Josef Váňa

kaplan (1.7.1942 - 30.6.1951 )

Vojtěch Krybus

Vojtěch Krybus

kaplan (1.7.1945 - 30.7.1946 )

Bernard Přerovský

Bernard Přerovský

kaplan (1.7.1945 - 30.6.1948 )

Josef Zavadil

Josef Zavadil

kaplan (1.7.1945 - 30.6.1953 )

Jan Čechal

Jan Čechal

kaplan (1.7.1950 - 30.6.1951 )

Václav Straka

Václav Straka

kaplan (1.7.1951 - 30.6.1952 )

Josef Vrana

Josef Vrana

kaplan (1.7.1952 - 30.6.1954 )

pozdější biskup - apoštolský administrátor olomoucký (1973 - 1987)

Jan Čechovský

Jan Čechovský

kaplan (1.7.1952 - 30.6.1954 )

Vojtěch Cikryt

Vojtěch Cikryt

kaplan (1.7.1954 - 30.6.1956 )

Jaroslav Seidler

Jaroslav Seidler

kaplan (1.7.1954 - 30.6.1973 )

Stanislav Straňák

Stanislav Straňák

kaplan (1.7.1956 - 30.6.1958 )

Bohumil Štěpánek,CSsR

Bohumil Štěpánek,CSsR

kaplan (1.7.1958 - 30.6.1962 )

Ladislav Šimek

Ladislav Šimek

kaplan (1.7.1962 - 30.6.1967 )

Jan Vinkler

Jan Vinkler

neuvedeno (1.7.1963 - 30.9.1963 )

na tři měsíce ustanovem kooperátorem v Gottwaldově, ale působil ve vedlejší farnosti (Gottwaldov - Malenovice)

Jan Čechovský

Jan Čechovský

kaplan (1.7.1963 - 30.6.1967 )

Arnošt Červinka

Arnošt Červinka

kaplan (1.1.1964 - 31.12.1964 )

ThLic. Vojtěch Vičánek

ThLic. Vojtěch Vičánek

kaplan (1.7.1967 - 30.6.1972 )

Arnošt Červinka

Arnošt Červinka

kaplan (1.7.1967 - 30.6.1973 )

Karel Tinka, SDB

Karel Tinka, SDB

administrátor (1.7.1969 - 30.6.2006 )

výpomocný katecheta a úředník farní kanceláře, později kaplan

Václav Turza

Václav Turza

kaplan (1.1.1970 - 31.12.1970 )

Stanislav Palásek, SDB

Stanislav Palásek, SDB

kaplan (1.7.1972 - 30.6.1979 )

Bohuslav Norbert Sopuch, O.Praem.

Bohuslav Norbert Sopuch, O.Praem.

kaplan (1.1.1972 - 31.12.1972 )

Jiří Stanislav Fiala, OMis.

Jiří Stanislav Fiala, OMis.

kaplan (1.1.1972 - 30.6.1972 )

Jan Graubner

Jan Graubner

kaplan (1.1.1973 - 31.12.1973 )

od roku 1992 olomoucký arcibiskup

Anton Lapšanský, SJ

Anton Lapšanský, SJ

kaplan (1.7.1973 - 30.6.1974 )

Štefan  Chlebo

Štefan Chlebo

kaplan (1.7.1973 - 30.6.1975 )

Antonín Dohnal

Antonín Dohnal

kaplan (1.7.1974 - 30.6.1975 )

František Merta

František Merta

kaplan (1.7.1974 - 30.6.1975 )

Jan Jiříček, SDB

Jan Jiříček, SDB

kaplan (1.7.1979 - 30.6.1985 )

Jan Graubner

Jan Graubner

kaplan (1.7.1975 - 30.6.1977 )

Zdeněk Angelik Mička, OP

Zdeněk Angelik Mička, OP

kaplan (1.7.1975 - 30.6.1979 )

František Merta

František Merta

kaplan (1.7.1977 - 30.6.1989 )

Miroslav Kočvara

Miroslav Kočvara

kaplan (1.7.1979 - 30.6.1981 )

Vojtěch Daněk

Vojtěch Daněk

kaplan (1.7.1985 - 30.6.1990 )

František Baroš, SDB

František Baroš, SDB

kaplan (1.1.1990 - 31.12.1990 )

Jiří Chovanec, SDB

Jiří Chovanec, SDB

kaplan (30.6.1990 - 30.6.1992 )

Jindřich Šrajer, SDB

Jindřich Šrajer, SDB

kaplan (1.7.1990 - 30.6.1992 )

Petr Vaculík, SDB

Petr Vaculík, SDB

kaplan (1.7.1990 - 30.6.1993 )

Petr Piler, SDB

Petr Piler, SDB

kaplan (1.7.1993 - 30.6.1996 )

Dan Žůrek, SDB

Dan Žůrek, SDB

kaplan (1.7.1993 - 30.6.1995 )

Vít Dlapka

Vít Dlapka

kaplan (1.7.1993 - 30.6.2001 )

předtím působil ve farnosti půl roku jako jáhen

Petr Košák, SDB

Petr Košák, SDB

kaplan (1.7.1995 - 30.6.1999 )

Josef Klinkovský, SDB

Josef Klinkovský, SDB

kaplan (1.7.1996 - 30.6.1997 )

Vojtěch Glogar, SDB

Vojtěch Glogar, SDB

administrátor (1.7.1996 - 30.6.1998 )

po rozdělení farností (od 1. 1. 2006) působil jako administrátor do 30. 6. 2006

Jan Vodák, SDB

Jan Vodák, SDB

kaplan (1.7.1996 - 30.7.1999 )

Jan Vašinka

Jan Vašinka

kaplan (1.7.1788 - 30.6.1795 )

Martin Gottwald

Martin Gottwald

kaplan (1.7.1779 - 30.6.1787 )

Kašpar Baborský

Kašpar Baborský

kaplan (1.7.1767 - 30.6.1778 )

Martin Jurecký (Gurecki)

Martin Jurecký (Gurecki)

kaplan (1.7.1765 - 30.6.1770 )

Ignác  Krásný

Ignác Krásný

kaplan (1.7.1762 - 30.6.1766 )

Jan Jagoš

Jan Jagoš

kaplan (1.7.1752 - 30.6.1761 )

Matěj Straka

Matěj Straka

kaplan (1.7.1751 - 30.6.1752 )

Pavel Cekota

Pavel Cekota

kaplan (1.7.1749 - 30.6.1751 )

Bernard Veselý

Bernard Veselý

kaplan (1.7.1745 - 30.6.1749 )

Josef Tauber

Josef Tauber

kaplan (1.7.1720 - 30.6.1725 )

Maxmilián  Wendelbaum

Maxmilián Wendelbaum

kaplan (1.7.1732 - 30.6.1732 )

Štěpán Benedikt Urbanovský

Štěpán Benedikt Urbanovský

kaplan (1.7.1732 - 30.6.1732 )

František Urban

František Urban

kaplan (1.7.1732 - 30.6.1732 )

Matěj Jan Stejskal

Matěj Jan Stejskal

kaplan (1.7.1732 - 30.6.1732 )

František  Hutter

František Hutter

kaplan (1.7.1733 - 30.6.1739 )

Josef Jurča

Josef Jurča

kaplan (1.7.1736 - 30.6.1738 )

Maxmilián Dvorský

Maxmilián Dvorský

kaplan (1.7.1739 - 30.6.1740 )

Josef Baborský

Josef Baborský

kaplan (1.7.1740 - 30.6.1756 )

František Xaver Ninger

František Xaver Ninger

kaplan (1.7.1744 - 30.6.1745 )