"Hledejte především jeho království a spravedlnost, a všechno ostatní vám bude přidáno."
Dnešní svátek: sv. Bonaventura

Hledáme nové varhaníky

Hledáme ochotné, aktivní farníky, kteří by chtěli přispět ke kráse liturgie a oslavě Boží službou varhaníka v kostele sv. Filipa a Jakuba. Obecná zkušenost praví, že varhaníků není nikdy dost, a rádi mezi sebou přivítáme nové kolegy, ať už pro pravidelnou službu, nebo občasný zástup.

Naučit se hrát na varhany není vůbec tak složité, jak si většina lidí představuje. Pokud umíte alespoň trochu hrát na klavír nebo jiný klávesový nástroj, máte již podstatnou část úspěchu za sebou a některý ze současných varhaníků se vás ujme a podle vašich možností vám pomůže „přeučit se“ na varhany. Také je možnost přihlásit se na dvouletý varhanický kurz, který organizuje Arcibiskupství olomoucké a který začne letos v říjnu.

Nejde jen o službu lidem, ale především Bohu, kterého tímto způsobem chválíme a oslavujeme. Pokud byste se chtěli takto zapojit do života naší farnosti, přihlaste se ve farní kanceláři nebo na e-mailu: fazlin-sfaj@ado.cz

Za kolektiv varhaníků
Pavel Genzer