Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Je psáno: Nejen z chleba žije člověk, ale z každého slova, které vychází z Božích úst."
Dnešní svátek: sv. Ludvík, sv. Benedikt a druhové

foto aktuality

7. Pán Ježíš nepřišel vládnout, ale sloužit

Pán Ježíš žil v době, kdy vládli králové a císaři. Ty už to znáš jen z pohádek. Možná jsi viděl tu o dvou královstvích. V prvním vládl zlý, krutý král, který pořád chystal nějakou válku. Lidé v tom království byli smutní, nesměli si zpívat a krále se báli. Ve druhém království vládl hodný král. Vzpomeneš si, jak se tam lidé měli, co tam bylo? (...) Král dokonce chodil v přestrojení mezi obyčejné lidi a povídal si s nimi. Co myslíš, mohlo by se i v tomto království něco pokazit, ačkoliv král by zůstal hodný? (...) Určitě ano, to kdyby si lidé začali závidět, krást, předbíhat se a chtít pro sebe výhody, donášet (žalovat) na druhé. Místo radosti by přemýšleli, jak se pomstít nebo jak se mít lépe než druzí.

Dva učedníci v dnešním evangeliu taky přemýšleli, jak to mají zařídit, aby v Ježíšově království měli co nejvíce výhod pro sebe. Třeba aby měli svá křesla blízko Božího trůnu. To se ví, že ostatní se na ně rozzlobili. Ale Pán Ježíš má kolem sebe rád usměvavé kamarády, tak je zase rychle usmířil. Vysvětlil jim, že u Boha v nebi se nerozdávají zlaté trůny ani žádné tituly nebo paláce za to, že se někdo s Pánem Ježíšem zná. Odměnu v Božím království dostane každý, kdo se snaží chovat podobně jako Pán Ježíš - pomáhá druhým, poslouží pomocí, radou nebo penězi či jídlem tomu, kdo to potřebuje. Každý, kdo se snaží své chování změnit tak, aby s ním druhému člověku bylo dobře. Rozzlobení učedníci při tom vysvětlování pochopili, že v Božím království se také nikdo nesmí na nikoho dlouho hněvat, ale že má chybu provinilci odpustit. A když to bude potřeba, pomoci mu napravit škodu, kterou svou nešikovností způsobil.

Aktivita

Vyrob si z papíru královskou korunu, můžeš si ji pěkně vyzdobit nebo vymalovat. Kdykoliv si ji nasadíš, staneš se králem dobrého království, který chrání celou svou říši před nepřáteli a vším špatným. Taky má v zemi pořádek, všechno je tam čisté a pěkné, lidé se na sebe usmívají. Ukliď si ve svém pokojíčku, udělej úkoly, přiběhni včas tam, kde máš být, a zkus to s písničkou a zvesela. Můžeš překvapit i maminku nebo babičku, když bez říkání uděláš úklid i v kuchyni nebo v předsíni.

Modlitba

Mám radost, Pane Ježíši, že jsi dobrý král a že chceš, abych i já patřil do tvého království. Nauč mě přemýšlet o světě tak, jak o něm přemýšlíš ty. Dej mi, prosím, dobré knížky, učitele i kamarády, abych se o tobě hodně dověděl. Amen.

Pracujeme pro farnost

 

Fotogalerie
Nejnovější: Slavnost Těla a Krve Páně 01.07.2019, 48 fotek
Slavnost Těla a Krve Páně
Náhodná: Farní pouť 2008: svěcení zvonu Svatá Zdislava 06.05.2008, 15 fotek
Farní pouť 2008: svěcení zvonu Svatá Zdislava

Kontakt

Sadová 149, 760 01 Zlín
tel.: 577 210 022
e-mail: fazlin-sfaj@ado.cz

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj e-mail.

RR49 - studentské mše svaté ve ZlíněStudentské mše svaté ve Zlíně  www.rr49.cz

 

Církevní svátky a liturgii přebíráme z katolik.cz

 

Katolické bohoslužby v České republice

 

- - -
farní akce jsou podpořeny statutárním městem Zlín

 

- - -

 

 

 


Církevní mateřská škola


 

 www.farnostzlin.cz | Římskokatolická farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně | Sadová 149, 760 01 Zlín | tel.: 577 210 022 | e-mail: fazlin-sfaj@ado.cz | Code by PCHweb.cz