" Hle, já vás posílám jako ovce mezi vlky; buďte tedy obezřetní jako hadi a bezelstní jako holubice."
Dnešní svátek: sv. Marina

Odvlhčení kaple sv. Martina ve Zlíně Příluku

V letošním roce práce na kapli sv. Martina pokračovaly a kaple byla ovlhčena dodatečnou horizontální izolací tlakovou injektáží silikonovými krémy, vložení nopové fólie okolo kaple včetně drenážního systému s odvodem do dešťových svodů. Zavlhlé omítky v soklové části kaple byly odstraněny a nahrazeny vápennými. Byla také provedena výměna dožilé elektroinstalace včetně rozvaděče a částečná výmalba v částech nových omítek. V interiéru kaple byly provedeny pásové sondy pod vedení zkušené restaurátorky Pavly Hradilové přičemž byly nalezeny zbytky původní výmalby kaple.

Letošní opravy kaple sv. Martina byly finančně podpořeny ze Zlínského kraje, Statutárního města Zlína a od drobných dárců. Všem patří velké poděkování.

Pracujeme pro farnost

Fotogalerie
Nejnovější: Závislosti a rodina - beseda s komunitou Cenacolo 04.06.2019, 25 fotek
Závislosti a rodina - beseda s komunitou Cenacolo