Pobožnosti, adorace | Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Kdo mě miluje, bude zachovávat má slova a můj Otec ho bude milovat a přijdeme k němu a učiníme si u něho příbytek."
Dnešní svátek: sv. Antonín Maria Klaret

Modlitba růženceModlitba růžence

Společná modlitba růžence probíhá každý den mimo pátek a neděli v 17.55 hodin.

Denní modlitba církve

Celá církev od počátku chválí svého Pána společnou modlitbou, která je napsaná v breviáři. Tato modlitba je rozdělena na několik částí, hlavní jsou ranní a večerní chvály. Kněží, řeholníci a řeholnice se modlí každý den všechny části, laici jsou zváni podle možností.

V našem kostele se společně modlíme ranní chvály každý den přede mší svatou v 6.00 hod. Jsou k dispozici volné breviáře. Každý je zván k této modlitbě církve.

Adorace

Adorace před Nejsvětější Svátostí oltářní se koná každý pátek a každou neděli od 17 hodin do večerní mše svaté (18.30).

Křížová cestaKřížová cesta

Křížová cesta v době postní se koná vždy v pátek místo adorace, dále v neděli v 16 hodin s následnou adorací.

Májové pobožnosti v měsíci květnu

kostel sv. Filipa a Jakuba
kaple sv. Anny v Jaroslavicích