Chci Vás i Vaše farníky srdečně pozvat na V. konferenci o evangelizaci, která se uskuteční 11.–12. listopadu 2022 v Kongresovém sále hotelu Clarion v Olomouci (je to naproti vlakovému nádraží v Olomouci). Hlavním přednášejícím bude Otto Neubauer z Vídně. V češtině mu před dvěma roky vyšla velice dobrá kniha Mission possible, bohatý manuál shrnující jeho mnohaleté zkušenosti. Ve své hlavní přednášce v sobotu dopoledne bude mluvit právě o významu dialogu nás, Ježíšových učedníků, se současným světem. Dalším z hostů je Pavol Strežo, který se bude spolu s Rosťou Šerým sdílet o evangelizaci mezi mládeží. Sestra Veronika Barátová bude mluvit o rozlišování v dnešní době fake news. O synodalitě v církvi budou mluvit P. Josef Mikulášek, Lenka Řezníčková a P. Vlastimil Kadlec. Ze Slovenska o systematické evangelizaci přijdou hovořit Mário Tomášik a Eduard Filo. Další hosté jsou Pavla Petrášková, David Loula a P. Josef Prokeš a jiní.

Konference začíná v pátek ráno v 9.00 hod. a končí v sobotu večer v 19.00 hod. V pátek i v sobotu odpoledne bude bohatá nabídka paralelních workshopů. Účastníci si budou moci vybrat to, co více odpovídá jejich potřebám, nebo co může obohatit jejich službu. V programu chceme navázat na synodální proces, který v naší církvi prožíváme a který se silně dotýká právě evangelizace.

Konference chce být povzbuzením, inspirací i formací na cestě evangelizace a také místem, kde se budeme za probuzení víry v naší zemi modlit. Bližší informace a přihláška na: www.evangelizace.cz

P. Vojtěch Koukal, za koordinaci konference