Svátek sv. Filipa a Jakuba jsme letos sice nemohli prožít velkolepým způsobem, na který jsme si zvykli poslední roky, ale přesto nám to nezabrání ve sdílení velikonoční radosti, jak nás vyzýval otec Kamil v nedávném čísle Života farností:

Přátelé, doba, ve které žijeme, je náročná, což sami dobře víte z vlastní zkušenosti. Měli jsme v plánu navázat s dětmi ve velikonoční době na postní cestičku, ale udělali jsme změnu. Místo dalších úkolů, kterých už tak máte až nad hlavu, vás chceme motivovat k odpočinku s blízkými. Nastalo nám jaro, a tak můžeme velikonoční radost prožívat i venku. Rádi bychom každý týden zveřejnili jedno minivideo coby tip a povzbuzení pro ostatní. Radost je nakažlivá. Zkusme si tedy předávat i něco jiného než jen viry. Jak na to? Kdo máte odvahu a chuť, napište či zavolejte na faru – nejlépe P. Ondřejovi Talašovi. A to je téměř vše – pak už jen zbývá domluvit termín a vyrazit. Buď nahrávku uděláte sami, nebo ji pořídí někdo z kněží. Pojďme si navzájem pomoci dostat se ze současných těžkostí!

P. Kamil Obr

Díky odvaze prvních učedníků se nám rozšířila radostná zpráva evangelia až na konec země. A díky odvaze několika našich farníků přinášíme k našemu svátku první trojici inspirativních videí.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na pokračování ;-)