"Když se modlíš, vejdi do svého pokojíku, zavři za sebou dveře a modli se k svému Otci, který zůstává skrytý."
Dnešní svátek: sv. Marina

Příjměte pozvání na Noc kostelů 1. 6. 2012

NOC KOSTELŮ bude v pátek 1. června 2012

Motto: Vy všichni jste děti světla. Nám nevládne noc ani temnota. (1 Sol 5,5)

Mám rád noc. Když všechno utichne a temnotu kolem mě jen tu a tam naruší světlo okolních lamp, anebo když v přírodě kontury stromů ozařuje pouze světlo hvězd. Mám rád noc. I proto, že po uspěchaném dni se často právě pozdě večer mohu chvíli soustředit i sám pro sebe. Mám rád noc. Svým kouzlem a určitou tajemností dává prostor pro myšlenky, pro ztišení, pro zklidnění těla i duše. Ano, mám rád noc...A přesto...(ICLic. Miloš Szabo)

Zanedlouho nás čeká slavnost Seslání Ducha Svatého. Krásně nám na ni navazuje program Noci kostelů. Jako by myšlenka vzkříšeného Krista gradovala a rostla také v církevním kalendáři. Utrpení a bolest - smrt a odumření - vzkříšení a radost - obdarování - služba a evangelizace.

Když na první křesťany doléhá pronásledování, vytrvale se modlí. Ve své modlitbě neprosí, aby byli zbaveni nesnází pronásledování, ale aby se nenechali zastavit nejrůznějšími překážkami a neztratili odvahu zvěstovat Boží slovo. Co je výsledkem? Přichází Duch svatý a dodává jim sílu a odvahu. Abychom mohli evangelizovat, musíme se modlit, hodně se modlit. Evangelizace je totiž dílem Ducha svatého, který se dotýká srdcí posluchačů a proměňuje vlažné a kolísavé srdce zvěstovatelů radostné zvěsti.

K tomu chceme vyzvat i vás. Kdo může ať se modlí za Noc kostelů, kdo může ať osloví své známé, sousedy, kolegy v práci a pozve je na tento program, kdo může ať vyvěsí program na nástěnku v domě, firmě, škole atd. Tak Duch svatý bude působit a šířit se v nás i kolem nás.

Tady se můžete podívat na poutnický pas

Pracujeme pro farnost

Fotogalerie
Nejnovější: Závislosti a rodina - beseda s komunitou Cenacolo 04.06.2019, 25 fotek