"Kdo mě miluje, bude zachovávat má slova a můj Otec ho bude milovat a přijdeme k němu a učiníme si u něho příbytek."
Dnešní svátek: sv. Mechtilda

Pozvání na Konferenci o evangelizaci do Olomouce

V programu vystoupí mnoho zajímavých hostů, kteří mají zkušenosti s novou evangelizací. Např. Miriam Swaffield, známá svou evangelizací mezi studenty v Anglii, P. Josef Prokeš, Pavol Strežo, Kateřina Lachmanová, Mário Tomášik, Jakub Sadílek, Pavla Petrášková a mnoho dalších. Praktické workshopy nabídnou mnoho témat. Každý si bude moc vybrat to, co ho nejvíce zajímá a co může obohatit právě jeho službu. Např. Jak lze evangelizovat ve farnosti, jak co nejpřirozeněji svědčit o Ježíši, jak vytvářet společenství, jak vést evangelizační tým, jak ve farnostech spolupracovat, jak evangelizovat skrze Youtube, apod. Dalšími tématy budou Farní evangelizační buňky, charismata, malé skupinky a také kulatý stůl pro kněze. V pátek proběhne v katedrále sv. Václava večer chval s Kateřinou Lachmanovou a kapelou Adorare. Budeme se společně modlit za víru v naší zemi.

Hlavní sobotní přednášející je Miriam Swaffield. Žije na severu Anglie a je známá tím, že přijíždí svým oranžovým karavanem a hlásá evangelium studentům na univerzitách. V přednášce „Učedníci, kteří dělají učedníky" nabídne inspirující biblické vyučování i konkrétní příběhy a zkušenosti z misií ve světě. Dopolední program bude pokračovat mší svatou, kterou bude celebrovat v regionálním centru olomoucký pomocný biskup Josef Nuzík.

Dvoudenní Konferenci o evangelizaci pořádá Komunita Blahoslavenství. Koná se pod záštitou Pastoračního centra olomoucké arcidiecéze, Pastoračního střediska brněnské diecéze a Pastoračního úseku ostravsko-opavského biskupství. Lze se zúčastnit jednoho, nebo obou dní. Nenechte si ujít tuto velmi zajímavou a inspirativní akci. Přihlášky a další informace najdete na stránkách www.evangelizace.eu.

Pracujeme pro farnost

Nejnovější: Farní tábor 20.08.2018, 56 fotek