"Kdo miluje, je zrozen z Boha a poznává Boha."
Dnešní svátek: sv. Jan a Pavel

Blíží se farní pouť

Začneme už v sobotu 30. dubna ve 20 hod. v našem kostele, kdy se prostřednictvím TV NOE zúčastníme přímého přenosu vigilie tj. modlitebního bdění na římském prostranství Circo Massimo. Podle posledních zpráv z Vatikánu bude program rozdělen do dvou částí: vzpomínkové slavnosti a modlitby růžence světla. Na Jana Pavla II. během večera zavzpomínají někteří jeho blízcí spolupracovníci, například jeho osobní sekretář kardinál Stanislaw Dziwisz nebo bývalý vatikánský mluvčí Joaquín Navarro-Valls. Promluví také sestra Marie Simon-Pierre, jejíž zázračné uzdravení otevřelo cestu beatifikaci. Budou promítány rovněž krátké filmy. K vigilii se pomocí telemostu připojí pět velkých mariánských poutních míst na celém světě. V polském Krakově v chrámu Božího milosrdenství se budou modlit za mladé, v Kawekamo v Tanzánii za rodiny, v chrámu Notre Dame v libanonské Harisse za evangelizaci, v mexickém Guadalupe za naději a mír a v portugalské Fatimě za církev. Z apoštolského paláce se k vigilii v jejím závěru připojí prostřednictvím videomostu také papež Benedikt XVI.

• V neděli 1. května budou bohoslužby v obvyklém pořadu.

A co bude navíc?
• Pro ty, kteří chtějí kromě vlastní účasti na nedělní bohoslužbě prožít beatifikaci Jana Pavla II., mohou v klubu Pod kánoí sledovat přímý přenos TV NOE ze svatopetrského náměstí v Římě. Předsedat jí bude papež Benedikt XVI. a koncelebrovat kardinálský sbor. Začátek je v 10 hod.
• V 14.30 hod. bude svátostné požehnání. Potom mohou zájemci posedět v klubu Pod kánoí u muziky nebo v kostele shlédnout videoprojekci o Janu Pavlu II.
Pro děti je připraven program kolem kostela, pro všechny pak prohlídka věže kostela. Více se dozvíte na plakátech.

P. Ivan Fišar

Pracujeme pro farnost

Fotogalerie
Nejnovější: Závislosti a rodina - beseda s komunitou Cenacolo 04.06.2019, 25 fotek