"Víme, že těm, kteří milují Boha, všecko napomáhá k dobrému."
Dnešní svátek: Svátek sv. Bartoloměje apoštola

Světové dny mládeže v Madridu - mladí jsou ochotni si to odpracovat

V neděli 20. února proběhlo v klubu Pod kánoí informační setkání o Světových dnech mládeže (SDM). Milým překvapením byl zájem mladých, a když jsem se ptal, kolik z nich uvažuje, že by jeli, tak se přihlásilo 20 zájemců.
Nejdříve jsme si řekli, jak tyto dny vznikly a na jejich zakladatele - papeže Jana Pavla II. jsme zavzpomínali videoklipy, kde jsme mohli vidět atmosféru, která byla vždy při těchto setkáních neopakovatelná. Po smrti Jana Pavla II. dal nově zvolený papež Benedikt XVI. jasný impulz pokračovat v linii Světových dní mládeže a sám se jako první přihlásil na další SDM v roce 2005 do Kolína nad Rýnem. Letos zve v srpnu mladé do Madridu a informacím o tomto letošním SDM jsme pak věnovali většinu času. Nejtěžší otázkou pro mnohé zůstává, kde sehnat potřebných 9 400 Kč + 30 euro (pokud by chtěli jet i na předprogram) a nějaké kapesné.

Milým překvapením je, že mladí souhlasí s návrhem animátorů našeho děkanátu, že jestliže někdo potřebuje nějakou částku přispět, tak se mu pokusíme najít brigádu. Náš záměr je sehnat nějaké prostředky (např. oslovit podnikatele) a ty pak poskytnout těm, kteří projevili skutečný zájem jet a jsou ochotni pro to něco udělat.
Proto se obracím na každého z vás. Potřebujete doma s něčím pomoct? Plánujete od jara nějaké práce, kde by se mohla hodit pomocná ruka? Máte firmu, kde by se hodilo provést nějaký úklid? Pokud vás napadne cokoliv, co by mladí zvládli, nahlaste to, prosím mně. A pokud někde v budoucnu uvidíte mladé, jak se snaží vám nabídnout nějaký výrobek nebo třeba ruční mytí aut, víte, že to budou nejspíš ti, kteří hledají způsob, jak si přivydělat na cestu do Madridu. Věřím, že je rádi podpoříme. Již teď za ně všechny děkuji.

P. Pavel Šupol

Pracujeme pro farnost

Nejnovější: Slavnost Těla a Krve Páně 01.07.2019, 48 fotek
Slavnost Těla a Krve Páně