Pohřeb | Farnost sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

"Kdo mě miluje, ... i já ho budu milovat a zjevím se mu."
Dnešní svátek: sv. Justus

Pohřeb

Církevní pohřeb vyprošuje zemřelému duchovní pomoc, prokazuje úctu jeho tělu a pozůstalým dodává útěchu a naději ve vzkříšení s Kristem.

Pohřeb v kostele sv. Filipa a Jakuba ve ZlíněCírkevní pohřeb může mít jen pokřtěný. Pozůstalí zvolí uložení do hrobu nebo zpopelnění.
Pokud vám někdo z blízkých zemře doma, zavolejte pohřební službu. Potom můžete, třeba i spolu s pohřebnictvím, zavolat na farní úřad. Dohodne se termín a hodina pohřbu. V naší farnosti se konají pohřby jen ve středu nebo v pátek. Pak je nutné dojít na faru a promluvit s knězem o průběhu rozloučení či pohřbu.

Pohřeb má v kostele dvě části. První je mše svatá za zesnulého, ve které se zpřítomňuje za zemřelého Kristova oběť (je to největší dar, co můžeme pro svého zemřelého po jeho smrti udělat) či bohoslužba slova, která se týká spíše útěchy pro pozůstalé. Druhá část je pak rozloučení se zemřelým před rakví (u pohřbu se pokračuje ještě na hřbitově).

mapabohosluzeb.cz

farní akce jsou podpořeny Kulturním fondem města Zlína