"A ve vás ať Pán rozhojňuje stále víc a více lásku jednoho k druhému i ke všem lidem."
Dnešní svátek: sv. Bonifác

Aktualizováno 30. 5. 2020 8:46

Pořadatelská a dezinfekční služba pro neděle

Zapište se prosím na službu k nedělním bohoslužbám.

Navzdory – jsme s vámi

Nadační fond Credo přichází na pomoc rodinám s dětmi, které se ocitly ve složité životní situaci a potřebují pomoc druhých. Zvláště těm, kteří pečují o zdravotně postižené dítě, nebo jsou na výchovu svých dětí sami. Ať už je vaše aktuální nouze způsobena pandemií, nebo dlouhodobě špatnou finanční situací rodiny, která se nyní ještě zhoršila, chceme vám pomoci toto náročné období zvládnout.

Modlitby za příhodný déšť a potřebnou vláhu

Diecézní centrum pro mládež zveřejňuje každé ráno v 8:00 na svém webu kratičké duchovní povzbuzení s názvem Mluv, Pane.

Jak se zpovídat během nákazy koronaviru?

Jak se zpovídat během nákazy koronaviru? Papež František doporučuje „zpověď touhy".

Nedělní ohlášky ZDE

Nedělní videokázání pro děti

V tuto chvíli platí (v době platnosti mimořádného opatření MZ ČR), že sledování přenosu mše svaté je náhradou za osobní účast na bohoslužbě.

Přehled online vysílaných bohoslužeb

Jak přijímat svátosti, když je nemůžeme přijímat svátostně?

Úvaha otce Štěpána M. Filipa OP pro období, kdy je možnost přijímání svátostí omezena. Zvláště o duchovním svatém přijímání a odpuštění hříchů v době stavu nouze. Slovo na 3. neděli postní (15. března 2020).

Duchovní přijímání

Duchovní přijímání je modlitba, ke které jsou zváni všichni, kdo z jakýchkoli důvodů nemohou přijmout Krista pod způsobami chleba a vína. Je výrazem touhy po setkání s živým Pánem, prosbou, kterou dobrý Bůh slyší a vyslyší. V této modlitbě jsme spojeni s církví, která volá: „Maranatha! Přijď, Pane Ježíši!“

Více zde: https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/200314duchovni-prijimani

Manuál pro domání nedělní bohoslužbu

Nabízíme vám manuál pro domácí nedělní bohoslužbu v současném nouzovém stavu pandemie Covid 19.

Hledejme nové způsoby, jak prožívat a slavit den Páně a žít Jeho přítomnost.

Podněty k domácí katechezi najdete na stránce Vzdělávání, výuka náboženství.

Boží slovo na každý den P. Radka Tichého v době karantény

P. Radek Tichý si pro své věřící z pražské farnosti Stodůlky připravil Boží slovo na každý den pro celou dobu karantény.

Modlitba papeže Františka k Panně Marii

Touto modlitbou svěřil papež František město Řím, Itálii a celý svět pod ochranu Panny Marie.

Modlitba arcibiskupa olomouckého Jana Graubnera

Pro tuto mimořádnou situaci, kdy věřící nemohou na mši svatou, napsal arcibiskup olomoucký, metropolita moravský a místopředseda ČBK Jan Graubner speciální modlitbu.

Ke stažení pro tisk modlitba-arcibiskupa-graubnera-covid-2x.pdf

Novéna pro zastavení epidemie koronaviru

Začíná 17. 3. 2020.

Ke stažení pro tisk novena-proti-koronaviru.pdf

Svatá Korona, patronka před epidemiemi

V současné situaci, kdy se koronavirus šíří po celém světě, je třeba si připomenout postavu mučednice z prvních staletí křesťanství - sv. Koronu, která byla uctívána dlouhou dobu jako patronka před epidemiemi. Ačkoliv kdysi patřila k oblíbeným svatým, o jejím životě a původu víme velmi málo.

Dobrovolníci Zlín

dobrovolnici@zlin.eu

Na tento mail je možné se nahlašovat s nabídkou pomoci. Je nutné uvést o jakou pomoc by se jednalo, ve který čas a nechat tam na sebe kontakt.

Je to mail zřízený městem Zlín pro koordinátora pomoci, kterým bude Český červený kříž.

Zrušené akce!!!

Mše svaté v nemocnici

Klub maminek a modlitby matek na faře

Mše pro maminky s dětmi na Regině