"Bratři, všecko považuji za škodu ve srovnání s nesmírně cenným poznáním Ježíše Krista."
Dnešní svátek: bl. Ludolf (Slavomil)

Aktualizováno 30. 3. 2020 11:21

Jak se zpovídat během nákazy koronaviru?

Jak se zpovídat během nákazy koronaviru? Papež František doporučuje „zpověď touhy".

Nedělní ohlášky ZDE

Nedělní videokázání pro děti

V neděli 29. 3. vysíláme křížovou cestu dětí zlínské farnosti od 17:00.

Ke stažení: aktualni-info-farnost-03-12-2x.pdf

Slovo ke krizovému opatření Vlády České republiky z 15. března 2020

V souvislosti s nařízením Vlády ČR z 15. března 2020 přinášíme stanovisko místopředsedy ČBK Jana Graubnera k dalším opatřením v rámci katolické církve.

Pravidelné zpovídání je dočasně také zrušeno.

Akutní případy (např. zaopatřování) však zajistíme.

V tuto chvíli platí (v době platnosti mimořádného opatření MZ ČR), že sledování přenosu mše svaté je náhradou za osobní účast na bohoslužbě.

Přehled online vysílaných bohoslužeb

Nově můžete naše bohoslužby sledovat online přenosem z kaple na Regině

Jak přijímat svátosti, když je nemůžeme přijímat svátostně?

Úvaha otce Štěpána M. Filipa OP pro období, kdy je možnost přijímání svátostí omezena. Zvláště o duchovním svatém přijímání a odpuštění hříchů v době stavu nouze. Slovo na 3. neděli postní (15. března 2020).

Duchovní přijímání

Duchovní přijímání je modlitba, ke které jsou zváni všichni, kdo z jakýchkoli důvodů nemohou přijmout Krista pod způsobami chleba a vína. Je výrazem touhy po setkání s živým Pánem, prosbou, kterou dobrý Bůh slyší a vyslyší. V této modlitbě jsme spojeni s církví, která volá: „Maranatha! Přijď, Pane Ježíši!“

Více zde: https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/200314duchovni-prijimani

Manuál pro domání nedělní bohoslužbu

Nabízíme vám manuál pro domácí nedělní bohoslužbu v současném nouzovém stavu pandemie Covid 19.

Hledejme nové způsoby, jak prožívat a slavit den Páně a žít Jeho přítomnost.

Podněty k domácí katechezi najdete na stránce Vzdělávání, výuka náboženství.

Boží slovo na každý den P. Radka Tichého v době karantény

P. Radek Tichý si pro své věřící z pražské farnosti Stodůlky připravil Boží slovo na každý den pro celou dobu karantény.

Modlitba papeže Františka k Panně Marii

Touto modlitbou svěřil papež František město Řím, Itálii a celý svět pod ochranu Panny Marie.

Modlitba arcibiskupa olomouckého Jana Graubnera

Pro tuto mimořádnou situaci, kdy věřící nemohou na mši svatou, napsal arcibiskup olomoucký, metropolita moravský a místopředseda ČBK Jan Graubner speciální modlitbu.

Ke stažení pro tisk modlitba-arcibiskupa-graubnera-covid-2x.pdf

Novéna pro zastavení epidemie koronaviru

Začíná 17. 3. 2020.

Ke stažení pro tisk novena-proti-koronaviru.pdf

Svatá Korona, patronka před epidemiemi

V současné situaci, kdy se koronavirus šíří po celém světě, je třeba si připomenout postavu mučednice z prvních staletí křesťanství - sv. Koronu, která byla uctívána dlouhou dobu jako patronka před epidemiemi. Ačkoliv kdysi patřila k oblíbeným svatým, o jejím životě a původu víme velmi málo.

Dobrovolníci Zlín

dobrovolnici@zlin.eu

Na tento mail je možné se nahlašovat s nabídkou pomoci. Je nutné uvést o jakou pomoc by se jednalo, ve který čas a nechat tam na sebe kontakt.

Je to mail zřízený městem Zlín pro koordinátora pomoci, kterým bude Český červený kříž.

HLÍDÁNÍ DĚTÍ – Výzva studentům středních a vysokých škol, případně pedagogům:

Rádi bychom nabídli pomoc všem pracujícím rodičům, kteří nemohou být s dětmi doma, možnost hlídání dětí.Potřebujeme však pomocníky, proto se obracíme na studenty, kteří nemají školu, aby se v případě zájmu nahlásili na telefonní číslo: 774 405 306. Když se podaří zajistit dostatečný počet dobrovolníků, sdělíme bližší informace pro rodiče.

Předem děkujeme za vaše skutky milosrdenství a prosíme spojme se v modlitbě a vyprošujme Boží pomoc a požehnání do stávající situace.

Pohřby, křty: až do odvolání pouze v úzkém rodinném kruhu po domluvě s farářem (platí omezení pro křty do 30 osob, pro pohřby do 100 osob).

Zrušené akce!!!

Sobota 14. 3. - SMS duchovní obnova

Mše svaté v nemocnici

Pobožnosti křížových cest a adorace v kostele